O nás

Sme súkromná materská škola „SOVIČKA“ s dlhoročnou tradíciou na ulici Vendelína Javorku v Žiline. Sme moderné vzdelávacie zariadenie určené pre detičky od 2-6 rokov.

Hlavným cieľom a poslaním našej materskej školy „SOVIČKA“ je všestranný rozvoj detičiek pomocou tvorivo-humanistickej výchovy rozpracovanej s Školskom vzdelávacom programe ÚSMEV.

Naša škôlka je zaradená do siete školských a školských zariadení MŠ SR a sme jediná ministerstvom školstva akreditovaná súkromná materská škola v Žiline, čo je zárukou kvality nášho zariadenia aj práce učiteliek.

Menší počet detí v triedach je zárukou individuálneho prístupu k nim. Samozrejmosťou je rozšírená výučba AJ, s našimi škôlkármi robíme rôzne pohybové aktivity a tvorivé myslenie rozvíjame aj pomocou tvorivej dielne LEGO, poskytujeme logopedickú starostlivosť, rozvíjame počítačovú a environmentálnu gramotnosť našich detičiek.

Detičky prijímame počas celého roka a ponúkame celodennú aj poldennú starostlivosť.

Otváracie hodiny našej materskej školy sme prispôsobili pracujúcim rodičom. Preto je naša „SOVIČKA“ otvorená už od 6.30 až do 17.00, takže sme naozaj skvelou voľbou pre pracovne vyťažené mamičky a oteckov.

Sme otvorení názorom, návrhom a požiadavkám rodičom našich malých zverencov.

Záleží nám na tom, aby sa u nás detičky cítili dobre, aby boli spokojné a aby boli spokojní aj ich rodičia.

Sme cenovo najvýhodnejšia súkromná škôlka v Žiline, rodičia majú možnosť využiť príspevok štátu vo výške 280€ (pre deti do troch rokov), a samozrejmosťou je súrodenecký a vernostný program.